Ostatnie posty

Archiwum

2015
2014
2013

Kategorie

Tagi

Subskrypcja

RSS / Atom

Kiedy pracodawca nie musi wystawiać PIT - 11 ?

Dodane przez: admin 1 rok, 11 miesięcy temu

(0 komentarzy)

Umowa zlecenie do 200 zł brutto

Pit -11 może nie zostać wystawiony w przypadku umowy zlecenie, przy założeniu, że kwota należności z takiej umowy nie przekracza 200 zł brutto. Podatek pobiera z naszego wynagrodzenia zleceniodawca. Wówczas nie musi on wystawiać nam informacji PIT-11, a my uwzględniać takich umów w rocznej deklaracji. Może się wtedy okazać, że składanie PIT za rok 2013 w ogóle okaże się zbędne. Będzie tak oczywiście w sytuacji, gdy nie mamy innych przychodów podlegających opodatkowaniu. Gdy i tak musimy złożyć deklarację, a spełniono powyższe warunki dotyczące ryczałtu, zarobków z umowy zlecenia po prostu nie wpisujemy w PIT.

Umowa zlecenie ze stawką godzinową - należy wystwawić PIT - 11

Może się jednak zdarzyć, że każdą umowę trzeba będzie rozliczyć z fiskusem – niezależnie od tego, ile na niej zarobimy. Chodzi o sytuację, gdy wartość umowy nie została określona kwotowo, a np. w zależności od przepracowanych przez nas godzin lub dni. Wówczas zryczałtowany sposób opodatkowania nie jest możliwy.

Zleceniodawca ma wtedy obowiązek pobrania zaliczek na podatek dochodowy, a w konsekwencji wystawienia nam informacji PIT-11.

Brak ocen


Komentarze

  • Brak komentarzy

Nowy komentarz

wymagane
wymagane (niepublikowane)
opcjonalnie